Taras ogrodowy w stylu boho – stwórz swoje wyjątkowe miejsce

Styl boho jest jednym z najczęściej używanych stylu aranżacji przez osoby wyzwolone, artystyczne oraz nie lubiące zasad. Poprzez niego artyści mogą pokazać co czują, czego nie lubią oraz co uważają za słuszne. Taras ogrodowy w stylu boho to miejsce urządzone przyjemnie, dokładnie pod wizję artysty i wykorzystujące różne style urządzania pomieszczeń.

Ogród boho musi mieć charakter orientalny i dziki. Nie jest on tworzony według jakichkolwiek norm bądź zasad. Ma on być po prostu wyjątkowy, barwny i swobodny. W celu jego zaprojektowania stosuje się wiele różnych struktur, materiałów i kolorów. Łączy się ze sobą elementy pozornie nie pasujące ze sobą, nowe ze starymi oraz delikatne z mocnymi. Wszystkie te elementy i dodatki mają dawać razem niezapomniany i niepowtarzalny efekt.

Bardzo często podczas tworzenia ogrodu w stylu boho korzysta się z kultury cygańskiej. Jest to barwny, wyrazisty i rozpoznawalny styl. Najważniejszym jego elementem są odpowiednio dobrane i przykuwające uwagę dodatki. Na tarasie znajdującym się w ogrodzie umieszcza się najczęściej wyrazisty dywan, w mocnych kolorach. Oprócz niego stosuje się również inne małe dywaniki imitujące skórę. Na powierzchniach do siedzenia np. kanapach i krzesłach umieszcza się liczne, kolorowe poduszki. Są one często wykonane z różnych materiałów i posiadają frędzle lub pompony. Dodatkowo wiesza się wokoło ozdobne chusty, lampy, łańcuchy świetlne, koce i narzuty. Dodają one niesamowitego, wyjątkowego charakteru. Podkreślają swobodny oraz intymny klimat ogrodu, a także w porach wieczornych sprawiają, że czujemy się jak w przytulnym pomieszczeniu.

Idealnym sposobem na urozmaicenie ogródka boho jest stworzenie ogniska lub paleniska, a nawet zapewnienie dostępu do komika na tarasie. Ogień tworzy wyjątkowy klimat charakterystyczny dla tego stylu. Dodatkowo można na tarasie dodać zasłony w ciepłych barwach. Dodatki stosowane w takim ogrodzie zazwyczaj występują w odcieniach pomarańczowych, żółtych i czerwonych oraz są wykonane z jak najbardziej naturalnych źródeł.

Na tarasie boho stosuje się głównie plecione meble. Najczęściej są one stworzone z technorattanu. Tworzy się z niego kanapy, przytulne fotele, wiszące kosze oraz stoliki. Z łatwością możemy połączyć je na tarasie ze zwykłymi meblami w taki sposób by razem tworzyły ciepłe, wygodne i przytulne pomieszczenie. Najbardziej polecane są meble wykonane z naturalnego tworzywa podkreślającego wagę naturalności w stylu boho. Dodatkowo na takim tarasie warto zamontować wiszący fotel, hamak lub huśtawkę, gdyż dają one ludziom zaznać uczucia wolności i swobody.

Ogród w stylu boho to miejsce wolne. Oznacza to, że roślinność musi być tutaj idealnie dobrana pod wymagania właściciela. Nie powinna ona wymagać dużo pracy, a tworzyć niesamowity klimat, który sprawi, że czujemy się swobodnie. Mają one dopełniać miejsce odpoczynku w taki sposób, by domownicy czuli się jak na łonie natury.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *